Nick: Heslo: Zaregistrovat
Představení prvního soupeře v kvalifikaci - FS SÁDEK
Založil: alba - 8.3.2012 07:42

Obec se nachází v Pardubickém kraji, okres Svitavy, tři kilometry od města Polička.

K R Á T C E  A  S T R U Č N Ě  

 H I S T O R I E 

 

Dne 10. 5. 2005 tři zakládající členové Češka Radek, Sedlák Tomáš, Bartoň Václav stvrdili svými podpisy na návrhu k registraci občanského sdružení adresovanému Ministerstvu vnitra začátek existence občanského sdružení, pod oficiálním názvem ,,Fotbalové sdružení Sádek“ zkráceně FS Sádek.

 

Toto oficiální seskupení navázalo na dlouholetou tradici fotbalových družstev převážně malé kopané, která ve všemožných složeních prezentovala obec, hlavně na menších turnajích malé kopané v okolních obcích.

 

 

V roce 2004/2005 se hráči rozhodli přihlásit do krajské ligy sálové kopané (finance na tuto soutěž se neoficiálně sháněly těžko ) a z tohoto důvodu, aby mohl klub oficiálně žádat  o sponzorské dary bylo vytvořeno občanské sdružení v roce 2005 a začala se tvořit novodobá historie sádeckého fotbalu.

 

V první sezóně v krajské lize 2004/2005 byl Sádek z 99% tvořen hráči, kamarády ze Sádku a přilehlého Kamence. Sezóna nedopadla příliš růžově tým bez velkých zkušeností s velice mladým kádrem dostával lekci za lekcí a skončil předposlední z dvanácti družstev a to zásluhou dobře sehraných dvou posledních kol s posilami. Tím se vyhnul sestupu, neboť se měla rozšiřovat soutěž na nižší skupinu k čemuž ale nakonec nedošlo.

 

Sezóna 2005/2006 byla již pro Sádek o něco klidnější a růžovější ze sportovního hlediska a to i z důvodu začlenění několika posil jmenovitě Ladislava Sejkory z Janova, Petra Peciny z Pomezí. Toto posílení a takříkajíc přirozené vyřazení několika kamarádů, kteří jak se říká na to sportovně neměli vneslo do týmu zlou krev, která vyvrcholila v následujícím roce celkovým přebudováním mužstva.

 

Sezóna 2006/2007 v týmu nezůstal kámen na kameni ze starousedlíků zůstali v týmu čtyři původní hráči Lálík, Češka, Jílek, Neděla. Zbytek týmu tvořili nový mladíci (dorostenci)  z řad týmu velkého fotbalu Masokombinát Polička a Sokol Pomezí, které si měl tým tzv. vychovat  Třetí sezóna již naznačila, že nastavená cesta byla správná. První účast v nejlepší pětce a boje o postup byly tím důkazem. Na lepší umístění však tým neměl, neboť v novém složení nebyl ještě dostatečně zkušený a sehraný. V této sezóně se však tým dostal po sportovním úspěchu v nemilost u podstatné části občanů Sádku z důvodů vyřazení domácích hráčů a přivedení takzvaných cizích odjinud, což zapříčinilo celkový nezájem o jeho činnost a výsledky v obci ( mimo představitelů obce ).

 

Sezóna 2007/2008 pokračovala dalším doplněním kádru a stálým nezájmem v obci o výsledky a činnost klubu. Tato sezóna byla v historii klubu, se říci přelomová po sportovní stránce. Finanční stránka klubu byla stabilizovaná v předešlých sezónách docházelo k velkým výdajům na materiální zajištění klubu, což nebylo v této sezóně nutné. Výsledkem velké snahy byl posun na druhé místo tabulky za v té době suverénní Vamberk, se kterým tým v sezóně dvakrát prohrál, jednou remizoval, jednou zvítězil jinak všechny soupeře porazil a bez potíží s velkým náskokem skončil na nejlepším umístění v historii.

 

Sezóna 2008/2009 v této sezóně tzv. Sádek vyhrál co se dalo. Tento odstavec by měl být zapsán zlatým písmem v historii klubu. Postupný přirozený vzestup mladíků, byl zakončen tímto výčtem výsledků: vítěz krajské ligy, vítěz národního poháru východočeský region, vítěz turnaje Novabrik a nejdůležitější událost roku postup z kvalifikace o celostátní ligu do ligy. V tuto chvíli to je maximum, co mohl tým dokázat. V další sezóně bude nutné potvrdit postavení mezi elitou ČR v Sálové kopané.  Což bude velká výzva pro tým a ostatní funkcionáře klubu, aby nezklamali. Všichni se na to již velice těší.  Pro zajímavost Sádek bude po Darkovicích teprve druhou  vesnicí v lize.

 

Sezóna 2009/2010 tato sezóna byla pro klub nová, vyjímečná. Klub obsadil celkově 10. místo mezi českou elitou sálové kopané. V poklidu se vyhnul sestupovým starostem. V Českém poháru dosáhl na třetí místo, což lze považovat za největší úspěch historie. Klub mohli při finále poháru sledovat fanoušci na internetové televizi nova. Objevit se v přímém přenosu je pro náš malý klub i obec také přelomová věc. Celkově se tato sezóna dá opět zapsat zlatým písmem do historie našeho klubu.


Komentáře

Jméno:

jedna+1=

Vypsat všechny komentáře
Vypsat všechny komentáře
Používáme Livescore
© Michal Fritzsche, JK TRANS Varnsdorf
Optimalizováno pro IE7 a Firefox
Made by Michal Fritzsche, 2008