Zhodnocení druhého turnaje celostátní ligy

Druhé kolo Celostátní ligy jsme odehráli v Praze s mistrem loňské sezóny Chemcomexem Praha a Adrií Kladno. Větší obavy jsme měli před odjezdem se sjízdností silnic, vzhledem ke kalamitní situaci v celé ČR. Nakonec jsme u nás na severu měli lepší počasí nežli v Praze. Tentokrát jsme neměli problém se sestavou na zápasy, zařadili jsme do týmu i hráče z rezervy Křivohlavého a dalšího nováčka Jana Vaita. První zápas byl s Adrií Kladno. První poločas se hrál opatrný futsal s důrazem neudělat chybu, do šancí jsme se dostávali, ale opět jsme pohořeli na proměňování, vyvrcholilo to i neproměněnou penaltou. Do druhého poločasu jsme hráče nabádali k většímu klidu na balónu. Po 30ti vteřinách druhého poločasu vstřelil kapitán týmu Šindelář důležitý první gól. Soupeři se po deseti minutách podařilo srovnat na 1:1 a vypadalo to na remízový zápas. Tři minuty před koncem zápasu jsme si vzali oddechový čas, změnili  jsme rozestavení a sestavu. Minutu před koncem se Bulejkovi podařilo přes půlku hřiště potrestat chybnou rozehrávku hostí do prázdné brány, 2:1. Za dalších třicet vteřin Kučera vybojoval míč na váhajícím golmanovi s rozehrávkou, posunul do brejku Šindeláře a ten do prázdné brány stanovil konečný výsledek zápasu 3:1.
Druhý zápas jsme odehráli po deseti minutách odpočinku s úřadujícím mistrem Chemcomexem Praha. Bylo to velice hezké utkání, kde jsme měli začátek více pod kontrolou a po minutě zápasu Kučera vstřelil první gól. Soupeře jsme tímto vyprovokovali k ještě většímu úsilí a za pět minut hry bylo srovnáno na 1:1. Do konce poločasu se již stav utkání nezměnil. V šesté minutě druhého poločasu jsme po faulu na našeho hráče kopali standartku, kterou po sehraném signálu zakončil Filip Vait. I domácí měli stejnou příležitost trestného kopu, kterou po vyšachování naší obrany také proměnili na 2:2. Hra byla stále hodně vyrovnaná, ale s remízou jsme se nechtěli smířit. Znovu jsme zredukovali sestavu, ale zkušený domácí tým si již konec zápasu uhlídal. Dělba bodů byla asi spravedlivá.Naši kluci opět na hřišti nechali maximum sil, skvěle zapadli do týmu i nově zařazení hráči, všichni si zaslouží velké uznání za předvedený výkon.