Národní finále poháru ČFSF

Národní finále poháru České federace sálového fotbalu se odehrálo v sobotu 8.2.2020 v dalekých Luhačovicích, kam se i letos nominovali hráči Futsalu Varnsdorf. Ve skupině nás čekali velice zdatní soupeři, kteří hrají futsalovou celostátní ligu, tak jsme věděli, že nás nečeká nic jednoduchého. Opět jsme před odjezdem lepili sestavu, ale nakonec jsme odjeli ve složení  Fiala Martin, Langer Martin, Bandas Patrik, Damnitz Jakub, Skotnica Tadeáš, Lisý Lukáš, Zadina Jakub, Krajčovič Marek a realizační tým Mikolášek Marcel, Relich Luboš a Hemmer Tomáš. Hned první zápas nás čekal s dlouhodobě nejúspěšnějším sálovkářským klubem v ČR, desetinásobným vítězem Českého poháru a jasným leadrem celostátní ligy, Chemcomexem Praha.  Po úvodním oťukávání z našich hráčů brzo spadl veškerý respekt ke zvučnému soupeři a Patrik Bandas vstřelil první gol. Chlapci museli přistoupit na velice běhavou hru soupeře, ale drželi jsme tempo až samého závěru poločasu, kdy soupeř celkem náhodně vyrovnal. Druhý poločas začal lépe opět pro naše hráče a po skvělé individuální akci Lukáše Lisýho jsme zvýšili na 2:1. Na soupeři bylo vidět, že neví co na nás zahrát, a nadějný stav jsme drželi ještě 4 minuty před koncem. V koncovce se ale projevila zkušenost a plná hráčská lavička Chemcomexu a nakonec jsme prohráli 3:2. Od celé haly i rozhodčích jsme dostali uznání za skvělou hru, což nás potěšilo a dodalo seběvědomí do dalších bojů. Naši hráči tento zápas odehráli na pokraji svých možností a opět můžeme jenom litovat, že pouze dva hráči na střídání je při takto náročném zápase opravdu málo.Dalším naším soupeřem byl  další účastník celostátní ligy, Bombarďáci větřní. Na tohoto soupeře jsme si celkem věřili, protože hraje podobným stylem jako my, ale v poločase jsme prohrávali 1:2. Za nás se do střelecké listiny zapsal Patrik Bandas . Do druhé poloviny jsme ještě zvýšili pohyb a podařilo se nám díky Tadeáši Skotnicovi brzo stav vyrovnat. Až do konce zápasu to byly nervy, ale remízu i když jsme měli několik jasných gólových šancí, jsme udrželi. O vítězi rozhodovali penalty, které naši střelci Zadina, Fiala, Damnitz zvládli a neskutečně podržel jak v předchozím, tak i v tomto zápase brankář Martin Langer, který dvě penalty chytil a my získali pomocný bod. Mezi diváky i hráči panoval všeobecný názor, že by si do brány ani za nic nestoupli, protože ze šesti metrů je to strašná rána.Třetím soupeřem ze skupiny byl FK Slovan Moravská Třebová, který se momentálně pohybuje v polovině tabulky v celostátní lize. Nastoupili proti nám velice mladí a běhaví hráči, kde jsme poločas uhráli 1:1, krásný gól z přímého kopu vstřelil Jakub Zadina. V druhém poločase jsme ale doplatili na nedostatek střídajících hráčů a úbytek fyzických sil. Soupeř nás zatlačil posledních pět minut do vlastního obranného pásma, kde velice rychlou kombinací nás nutil běhat bez míče a neumožnil nám ani vystřídat. Nakonec minutu a půl před koncem utkání soupeř rozhodnul na konečných 1:2. Ve skupině jsme se umístili třetí a jelikož postupovali pouze dva týmy, tak jsme v konečném součtu obsadili sdílené páté místo celkově.
Toto umístění bereme, pro nás je to veliký úspěch. Našim hráčům tento turnaj dal velice mnoho sebevědomí, protože si dokázali, že se můžou měřit díky svému nasazení a zarputilosti i se špičkovými hráči v sálové kopané.Jak se vyjádřil Kuba Damnitz, když jsme je nabádali, ať jsou stále na špičkách, tak odpověděl, že ještě ani neměli čas si stoupnout na paty….. Pro naše hráče je to, jako kdyby ve velkém fotbale  hrál třetiligový klub proti Slavii, Spartě, nebo  Plzni. Pozdější celkový vítěz Chemcomex Praha v ostatních zápasech zvítězil většinou s minimálně pětigólovým rozdílem, třetí skončila Moravská Třebová. 
Chci i touto cestou poděkovat všem hráčům, kteří tento náročný turnaj opravdu neskutečně odehráli a i když byli zklamaní z výsledku, tak na herní projev na hřišti můžou být hrdí. Funkcionáři České federace sálového fotbalu nás opět lanařili, abychom zkusili hrát celostátní ligu, protože s naším herním projevem bychom se tam určitě neztratili.
Velký dík patří i našim příznivcům a sponzorům, kteří nás podpořili.

Velký dík patří i vedoucímu družstva panu Mikoláškovi, za organizaci a zajištění naší účasti v Českém  poháru

Za realizační tým Relich Luboš

odběr novinek