Nick: Heslo: Zaregistrovat
JK TRANS se přiblížilo čelu tabulky.
Založil: alba - 4.1.2010 07:44

Futsalisté z Varnsdorfu hráli v 5.kole Extraligy hned první zápas v 8:00 a tak odjižděli ze zasněženého Varnsdorfu krátce po šesté hodině ranní. I přesto ospalým dojmem na palubovce v Libouchci rozhodně nepůsobili, a po výborném výkonu všech hráčů si připsali do dlouhodobé tabulky devět bodů  a poskočili na třetí místo. Na čele tabulky, i přes zaváhání, zůstává Snopek Děčín, na který ztrácí druhý Vilémov tři body.

JK TRANS - SKP Cizina   6:1 (goly – Svoboda 3, Beránek Jar., Beránek Jiří , Peleška )

Týmy v tabulce dělily pouhé dva body a tak se očekávalo vyrovnané utkání. Varnsdorfská mašina se rozjížděla opatrně, ale s postupem času se začali futsalisté z Varnsdorfu prosazovat výbornou kombinací a hlavně střelbou ze střední vzdálenosti. Stělecky se zaskvěl obránce Svoboda, který zatížil konto Ciziny třemi góly.

JK TRANS - Deportivo Děčín  5:2 ( Fritzsche a  Baránek Jiří  2 , Beránek Jaroslav )

Desáté místo Deportiva naznačovalo, že body pro Varnsdorf budou lehce k máni, ale opak byl pravdou. Deportivo hrálo výborně. Svým pohybem a presem hosty dlouho trápilo. Mělo i několik šancí, které však zachráníl bravurními zásahy brankář Petrák. Postupem času se však dravější futsalísté JK TRANS začali prosazovat a po lepším druhém poločasu brali  další tři důležité body.

JK TRANS - Vilémov  5:1 ( Jiří Beránek 3, Svoboda, Jar. Beránek)

Očekávané regionální derby rozhodl střelecký koncert Jirky Beránka, který byl  oceněn i jako nejlepší hráč kola. Úvod utkání však patřil Vilémovu, který několikrát nebezpečně zahrozil. Opět to byl jistý brankář Petrák, který Varnsdorf podržel a i díky němu vyhráli  varnsdorfští futsalisté poločas 2:0. Chvíli trvalo, než se Jékáčko oklepalo z velké hrubky na úvod poločasu druhého, kdy soupeř snížil na 2:1 ( !! ) a vypadalo to, že by soupeř z Vilémova mohl ještě utkání zdramatizovat. Nicméně to Varnsdorf  i díky více silám v závěru nedopustil a tak se po zásluze radoval z vítězství a oplatil soupeři porážku z prvního utkání.  Jinak však mělo derby vynikající sportovní úroveň a potvrdilo, že mužstva z výběžku patří k nejlepším v soutěži.