Nick: Heslo: Zaregistrovat
Zákupská šajtle: Cvrk tým se musel sklonit před Démony ČL
Založil: máca - 19.7.2013 09:39

Zákupy - Jubilejní patnáctý ročník oblíbeného turnaje pořádaného Asociací Amatérských Sportovců Českolipska (AASČ) přinesl v sobotu 13. července opět velmi kvalitní podívanou.

O třetí titul v řadě usiloval v zákupském sportovním areálu Cvrk tým, který by si jeho ziskem přisvojil pohár natrvalo do svého vlastnictví. Tentokrát se však musel sklonit před umem českolipských Démonů, kteří se tentokrát ukázali jako nejlepší.Do letošního ročníku zasáhlo 20 týmů, což představovalo rovných 161 hráčů. „Celkem se diváci mohli těšit z úctyhodných 188 branek," doplnil mluvčí AASČ Michal Prokop. Nebyla nouze ani o penaltové rozstřely. V jednom z nich si cestu do elitní čtveřice proklestil celek Démonů Česká Lípa. Ten v pikantním souboji zdolal F.A.Zole, s nimiž se bude potkávat v příštím ročníku futsalové druhé ligy.Démoni se nakonec ukázali v turnaji jako penaltoví specialisté. V semifinále si totiž počíhali na největšího favorita, celek Cvrk Team. Po bezbrankovém utkání uspěli na penalty 2:1. Druhým finalistou se stal celek FC Sezímky, který zásluhou jediné branky Martina Vošty zdolal Zákupáky nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. „Cvrk Team nedokázal zopakovat výkony z předchozích let a nakonec prohrál i penalty o třetí místo se Zákupáky," popisoval Prokop.Finále přineslo rovněž velmi zajímavou podívanou. Šance a zajímavé okamžiky se střídaly na obou stranách, nakonec se však přece jen usmálo štěstí na zástupce českolipského futsalu. O triumfu Démonů na turnaji rozhodl přesný zásah Michala Kulhy. „Sezímky v závěru mocně dotíraly, Démonům se ale nejtěsnější náskok nakonec povedlo uhájit," hodnotil finálové emoce člen vedení AASČ Prokop.

Zákupská šajtle se ale nenesla pouze ve znamení hlavního turnaje. Souběžně s ním se totiž také utkali veteráni. Klání pro hráče nad čtyřicet let se zúčastnily celkem čtyři týmy, přičemž na nejvyšší stupínek vystoupal varnsdorfský JK Trans. Druhé místo obsadil celek AASČ Hokej, třetí pozici pak brali Svárovští Draci. „Letošnímu ročníku navíc přálo velmi příjemné počasí a všichni účastníci se už netrpělivě vyhlíží další ročník," uzavřel Prokop.

NEJ turnaje nejlepší střelec: Jakub Žoček (Hooray) – 8 branek
nejlepší brankář: Marek Michálek (Démoni Česká Lípa)
Veteráni:nejlepší střelec: Martin Damnitz (JK Trans Varnsdorf) – 9 branek
nejlepší brankář: Josef Ortman (JK Trans Varnsdorf)


Komentáře

Jméno:

jedna+1=

Vypsat všechny komentáře
Vypsat všechny komentáře
Používáme Livescore
© Michal Fritzsche, JK TRANS Varnsdorf
Optimalizováno pro IE7 a Firefox
Made by Michal Fritzsche, 2008