Nick: Heslo: Zaregistrovat
Futsalisté rozehráli čtvrtfinále play off, favorité v úvodních soubojích nezaváhali
Založil: máca - 12.2.2013 10:55

Na čtyřech místech rozehráli v sobotu svoje čtvrtfinálové duely sáloví fotbalisté. První utkání v hale pražské Slavie přineslo poměrně překvapivě největší drama, když jihočeské Větřní dokázalo potrápit favorizovaný Chemcomex Praha, který se na výhru hodně nadřel. Úřadující mistr z Poličky rozhodl o výhře nad Jilemnicí už do půle a další dva zápasy se nesly ve znamení jasných výher celků z Brna a ze Zlína. Odvetná utkání jsou na programu o víkendu a hrát se budou tentokrát v Českém Krumlově, v Klatovech, v Jilemnici a v Luhačovicích.

Prohlédněte si výsledky a komentáře úvodních čtvrtfinálových utkání :

CHEMCOMEX Praha – BOMBARĎÁCI Větřní 7:4 (4:3)
Branky : Uhlíř 2, Fichtner 2, Šnídl 2, Šafránek - Cais, Ginzer, Soukup, Weinhard

První poločas byl jako na houpačce. Domácí vedli již v 5. minutě 2:0 a pak přestali hrát , čehož využili hosté a otočili výsledek na 2:3. Poté povolili prozměnu hosté a domácí vstřlelili dvě branky na poločasových 4:3. Do 2. poločasu udělali domácí změnu v brance, když mladého Mareše nahradil zkušený Vozár.

Pražané utekli hostům až na 6:3 , ale potom vykřesal naději pro jihočechy Weinhard a bylo to rázem 6:4. Poté se na hřišti přiostřilo a začalo diskutovat. Obě družstva dohrávala utkání s hrozbou 9m kopu , ale pak už nikdo nefauloval. Tečku za utkáním udělal domácí Šafránek, který upravil na konečných  7:4. Favorit sice vyhrál , ale Větřní nedalo kůži lacino .Odveta bude ještě zajímavá .

GIOIA Brno – SF TRIVEL Klatovy 9:2 (2:0)
Branky: Prokeš T. 2, Klimeš 2, Ovčačík 2, Outrata P., Doubravský a Havel - Bahleda, Kopecký

V prvním utkání čtvrtfinále play off celostátní ligy proběhl souboj nováčka naší nejvyšší soutěže týmu Gioia Brno proti Trivelu Klatovy. Hráči Gioi ve sportovní hale v Křenovicích u Slavkova rozstříleli tým z Klatov, zvedli si tak značně sebevědomí před sobotní odvetou a udělali důležitý krok k postupu mezi elitní čtyřku.

Utkání začalo se čtyřiceti minutovým zpožděním z důvodu vzniklých problémů na dálnici D5. Domácí tým vstoupil do utkání velice dobře a hned ve druhé minutě vstřelil vedoucí branku, do poločasu přidal druhý zásah Doubravský a brněnský tým vedl v poločase 2:0, hosté nepůsobili odevzdaně, každou příležitost využili k ohrožení domácí branky.

Druhý poločas začali hosté parádně a hned v úvodu snížili Bahledou na 2-1, brněnští však pod taktovkou opět skvěle hrajícího Havla reagovali vzápětí a rychlými brankami odskočili hostům ve skóre, které postupně navyšovali až na 9-1.

Konečné slovo měl kapitán hostů Kopecký, který upravil v závěru na konečný stav 9-2, druhý poločas se stal, alespoň co se týká skóre, jasnou záležitostí Gioii, přesto je potřeba hosty za předvedený, bojovný výkon pochválit, výsledek je pro ně krutý, odveta nebude pro domácí jednoduchá, hráči Trivelu rozhodně neprodají svoji kůži zadarmo a dá se očekávat vyrovnanější průběh utkání.

VPS NOVABRIK Polička – SK SICO Jilemnice 5:2 (4:0)
Branky : Chmelík 2, Mužík, Šmeral a Švec T. - Brádle, Paulů

V Poličce se ve čtvrtfinálovém utkání mezi domácím týmem a hosty z Jilemnice hrála nadprůměrná a pohledná sálovka. Úvodní minuty se sice nesli ve znamení taktiky držet míč neudělat chybu, ale již v sedmé minutě musel Hekera v brance Jilemnice ukázat co umí a likvidovat tutovku Poličky, což s přispěním Krause zopakoval i o minutu později.

Prvního gólu se diváci dočkali v minutě dvanácté, když se Mužíkova polovysoká střela z pravé strany na zadní tyč zastavila až o síť v bráně hostů. O dvě minuty později překonal Hekeru podobným způsobem i Chmelík a poslal domácí do dvoubrankového vedení. Jilemničtí hráči poté přidali na obrátkách, ale jejich snaha končila na dobře organizované poličské obraně, a tak domácího brankáře ohrožovali spíše střelami z větší vzdálenosti.

Tvrdý úder snaze hostů zasadili domácí v poslední minutě prvního poločasu. Nejprve se odhodlal k sólu přes celé hřiště Šmeral, který svou akci zakončil přesnou střelou k tyči. No a pár sekund před přstávkou nejprve jilemničtí nezužitkovali nabídku v podobě devítimetrového kopu a z následného protiútoku inkasovali počtvrté.

V druhém poločasu vysunuli hosté obranu až na polovinu Poličky, aktivně presovali a snažili se se zápasem ještě něco udělat, jenže klíč k obraně domácího družstva stále nemohli najít. Opticky to vypadalo, že má Jilemnice převahu, ale nebezpečnější akce předváděli z protiútoků domácí a brankář Jilemnice se měl při rychlých protiútocích co otáčet a předvedl několik výborných zákroků. Definitivní pojistku na výsledek pak dodal sedm minut před koncem pátým gólem domácí Chmelík.

Hráči Jilemnice pak ještě zásluhou Brádleho a Paulů dvěma góly stav korigovali. Poté, co obě družstva v Poličce předvedla, mají se diváci v odvetě na co těšit a o osudu čtvrtfinálového klání není ještě zdaleka rozhodnuto. K vysoké úrovni zápasu svým bezchybným výkonem přispěli i oba rozhodčí. A určitě je nutno zmínit i poličské publikum, které vytvořilo perfektní atmosféru.

SK JEREVAN Slavičín – SMR PLUS Zlín 2:9 (1:6)
Branky : Macek a P. Švach - Julina 3, Ulman 3, Potůček 2, Cieslar

Do slušně zaplněné sportovní haly v Luhačovicích se přišlo zřejmě inspirovat i několik borců fotbalového SFC Opava, kteří tak rozšířili počet diváků na cca 150. Zasvěcenci očekávali nejvyrovnanější utkání čtvrtfinále, konečný výsledek však naznačuje něco jiného. Slavičínu však citelně chyběli zraněný Lukáš Matůš a také druholigovými povinnostmi ve Znojmě vázaný Josef Hnaníček a bez nich byl Jerevan v sobotu poloviční.

Takticky vyspěle hrající Zlín v celém utkání dominoval, zatím co Slavičín, který se tentokrát nemohl opřít o jistotu v brance a sázel spíš na to, co se podaří P. Švachovi a Filipu Mackovi vytvořit. Viděli jsme ale spoustu krásných akcí,  jedenáct pěkných branek, nějaké ty nervy, karty, proměněnou penaltu a také tři neproměněné devítky, zkrátka dobrou sálovku. Odveta v sobotu večer v luhačovické hale bude určitě ještě zajímavá a snad se Slavičínu podaří  zmobilizovat své síly.