Nick: Heslo: Zaregistrovat
Aktuality
FUTSAL Varnsdorf vyhrál Extraligu ÚK a slaví double
Vložil: máca - 24.2.2020 14:45

Garda proklouzla do finálové pětky
Vložil: máca - 10.2.2020 14:59

Varnsdorfští hodnotí své vystoupení v národním finále
Vložil: máca - 10.2.2020 14:56

Následující zápasy:
Poslední zápasy:
Liga
JK Trans 'A'
Bumiko
1-4
02:00 - 22.02.2022 - Varnsdorf
Liga
JK Trans 'A'
Sokol Bělá
1-0
03:00 - 22.02.2020 - Varnsdorf
Liga
JK Trans 'A'
Vilémov
2-0
01:00 - 22.02.2020 - Varnsdorf
Liga
JK Trans 'G'
Nota
5-3
03:00 - 08.02.2020 - Libouchec
Liga
JK Trans 'A'
Moravská Třebová
1-2
03:00 - 08.02.2020 - Luhačovice
Pohár
JK Trans 'A'
Bombarďáci Větřní
3-2
02:00 - 08.02.2020 - Luhačovice
Sponzoři:
Představení našeho soupeře ze Zlína
Založil: alba - 25.10.2012 16:18

Historie  klubu sahá až do roku 1996.

 

Vše začalo na podzim roku 1996, když se mladí studenti VUT ve Zlíně začali zajímat o sálový fotbal. Tehdy vzal vše do svých rukou tehdejší student 2. ročníku Josef Zubíček, kerý přihlásil tým do soutěže a ujal se jeho vedením.

Pod názvem VŠSK Technika Zlín začal zbrusu nový tým své působení (vinou pozdního přihlášení) v nejnižší II. zlínské lize v následující sestavě: Zubíček J., Zubíček Z., Semotán, Klimeš, Drga, Hric, Gába, Ingr, Vančura, Tovaryš, Holec, Koňařík, Mikulka.

Následující sezonu 1997/98 starší hráči odešli, mladší sestavu doplnili a Technice se podařilo soutěž vyhrát a postoupit do I. zlínské ligy. Zasloužili se o to tito hráči: Zubíček J., Zubíček Z., Semotán, Míček, Drga, Bělíček, Klimeš, Matyáš, Ingr, Raška, Kovařík, Gába, Staněk.

V sezoně 1998/99 – první rok v I. zlínské lize se Technika “rozkoukávala” a slabší výsledky neuspokojily hlavně samotné hráče, kteří mysleli na postup do krajské ligy. Tým se potýkal s nedostatkem hráčů při utkáních.

Do další sezony 1999/2000 došlo ke změnám – vedení týmu převzal mladší z rodu Zubíčků, Zdeněk, a starší Josef vykonával funkci hrajícího trenéra. Také sestava postupně vykrystalizovala do následující podoby: Zubíček Z., Zubíček J., Bělíček, Drga, Míček, Semotán, Klimeš, Matyáš, Juřička, Blažek. Změny přinesly své ovoce – Technika se dočkala vytouženého postupu do Jihomoravské krajské ligy.

V sezoně 2000/01 se Technika, jako nováček krajské ligy (2. nejvyšší soutěže v republice), umístila ze 12. týmů na 8. místě a mezi zkušenými týmy se neztratila. Tým oživili hráči z řad nových studentů: Nevařil, Fišar, Kovařík, Šimlík, Pořízek.

V sezoně 2001/02 došlo (se vznikem Univerzity), ke změně názvu týmu na VŠSK Univerzita Zlín. Tým přijal do svých řad také studenty přidružené VOŠE T. Bati ve Zlíně – Patáka a Blablu – a vybojoval celkové 3. místo ve Zlínské krajské lize. Po odmítnutí účasti vítězného Relaxu Prostějov v kvalifikaci o celostátní ligu, se tato možnost naskytla vysokoškolákům, kteří se ji plně chopili a z prvního místa v kvalifikační skupině postoupili do nejvyšší – CELOSTÁTNÍ LIGY.

Na sezonu 2002/2003 získal tým 2 významné posily z Desty Otrokovice: Radka Tyla a Zdeňka Julinu. Soupiska byla dále rozšířena o další nové hráče – Aleše Krčmáře a Michala Hansliána – a v současné době čítá 19 hráčů, což je dostatečně široký a věřme, že i kvalitní kádr. Mužstvo v sestavě: Bělíček, Blabla, Blažek, Drga, Julina, Juřička, Kovařík, Krčmář, Matyáš, Míček, Nevařil, Paták, Semotán, Tyl, Zubíček J., Zubíček Z., skončilo v CELOSTÁTNÍ LIZE na 7. místě a dosáhlo tím největšího úspěchu. K postupu do PLAY OFF mu chybělo pouhých 6 bodů. Titul MISTRA LIGY získal Chemcomex Praha.

V sezoně 2003/2004 opustilo mužstvo hned několik cenných hráčů, na soupisce zůstalo 12 jmen, mužstvo posílil z řad studentů pouze Jiří Jaroš, trenérem se stal Antonín Bradáč. V oslabené sestavě: Bělíček, Blabla, Jaroš, Julina, Juřička, Krčmář, Míček, Nevařil, Paták, Semotán, Tyl, Zubíček J., Zubíček Z. mužstvo dokázalo uhrát pouhých 18 bodů, což na udržení v CELOSTÁTNÍ LIZE nestačilo. Z Nového Boru si titul MISTRA LIGY zaslouženě přivezly Darkovice.

V sezoně 2004/2005 hájilo univerzitní barvy v Zlínské krajské lize 19ti členné mužstvo. Tým hodně omladil, přišlo 6 nových hráčů – Hrančík, Huspenina, Korčák, Zedníček, Zimčík a největší opora týmu – brankář Soukeník. Ze starých hráčů zůstali tito: Jaroš, Julina, Juřička, Krčmář, Míček, Nevařil, Paták, Semotán, Zubíček J., Zubíček Z. Vysokoškoláci se prali doslova o každý bod a nakonec si vybojovali návrat zpět do celostátní ligy!

V sezóně 2005/2006 mužstvo posílili zahraniční akvizice Alexandre Reis (Portugalsko) a Juraj Trebatický (Slovensko), ale taky domácí střelec Tomáš Ulman. Po pomalém rozjezdu z toho bylo nakonec pěkné 7. místo. Škoda jen, že o vlásek unikla účast v playoff. Titul mistra ligy vybojoval CHEMCOMEX PRAHA.

V sezóně 2006/2007 došlo k omlazení týmu novými talenty – přišli: Martin Krkoška, Michal Malý a Pavel Gerych. V kombinaci se staršími a zkušenějšími hráči tak vznikla trénéru Bradáčovi dobrá hráčská základna, která se postarala zatím o nejlepší výsledek v historii a to 5.místo po základní části. Titul mistra ligy vybojoval PREMIUM HAVÍŘOV.

V sezóně 2007/2008 přišli noví hráči: Jaromír Neuvirt, David Žoužela a Ondřej Pulkert. Tito hráči nahradili hráče, kteří již o sálovku neměli zájem. Cílem bylo udržet se v celostátní lize, což se nakonec podařilo díky 10.místu po základní části. Titul mistra ligy vybojoval opět CHEMCOMEX PRAHA.

V sezóně 2008/2009 došlo ke fúzi s mužstvem VOKNO Kroměříž, čímž se kádr hodně zkvalitnil. Celostátní liga se hrála pod hlavičkou hlavního sponzora, tj. VOKNO Kroměříž, a krajská liga pod hlavičkou UTB, tj. VŠSK Univerzita Zlín. Cílem v CL byl postup do playoff, což se podařilo a nakonec z toho byl historický úspěch, stříbrná medaile za 2.místo! Titul mistra nám sebrala ve strhujícím finále Novabrik Polička.

V uplynulé sezóně 2009/2010 došlo po ukončení spolupráce s Vokno Kroměříž tentokrát k fúzi s mužstvem JEREVAN Slavičín. Do celostátní ligy nakonec vstupujeme pod hlavičkou hlavního sponzora, tj. BENAGO Slavičín, a 1.zlínskou ligu hrajeme pod hlavičkou UTB, tj. VŠSK Univerzita Zlín. Cílem v CL byl postup do playoff, cílem v 1.zlínské lize bylo umístění v horní polovině tabulky. Tým BENAGO Slavičín vybojoval 3.místo v CL, VŠSK Univerzita Zlín obsadila 7.místo v 1.ZL.

Po skončení sezóny došlo k několika zásadním změnám. Rozvázali jsme spolupráci s BENAGEM a založili si vlastní občanské sdružení FUTSAL Zlín, které dále úzce spolupracuje s Univerzitou T.Bati ve Zlíně. Pod hlavičkou hlavního sponzora firmy SMR plus se v letošní sezóně 2010/2011 budeme opět prát o co nejlepší umístění v celostátní lize sálového fotbalu, která po převedení konkureční sálovky regionální úrovně pod křídla FIFA Futsalu, zůstala díky naší účasti v CL, jako jediná soutěž tohoto sportu ve zlínském regionu. Kádr mužstva jsme doplnili o mladé talenty ze Zlínska a okolí, realizační tým tvoří duo hrajících trenérů Zdeněk Julina a Josef Zubíček, dále manažer týmu Josef Soukeník a právní zástupce Radim Janoušek.


Komentáře

Jméno:

jedna+1=

Vypsat všechny komentáře
Vypsat všechny komentáře
Používáme Livescore
© Michal Fritzsche, JK TRANS Varnsdorf
Optimalizováno pro IE7 a Firefox
Made by Michal Fritzsche, 2008