Nick: Heslo: Zaregistrovat
Změny v pravidlech
Založil: alba - 5.9.2011 17:42

Schválené změny v pravidlech, ty se týkají zejména hry, ustrojení a udělování karet a vejdou v platnost od nové sezóny

zobrazit foto

31.8.2011, 19:07 | vložil: Petr Koseček

Při schůzce ligového Grémia byli zástupci mužstev seznámeni s některými novinkami v pravidlech, které se týkaly zejména hry, ustrojení a udělování karet.

- domácí mužstvo na rozcvičení má pravou polovinu hřiště, na zahájení hry se mužstva vymění, to znamená že střídačka je na „útočné“ polovině hřiště. (je to kvůli zrychlení hry- zamezení vběhnutí bránícího hráče ze střídačky, bude striktně dodržováno dodržování území ke střídání).

- brankář z vlastní „6″ může rozehrát přímý kop.

- kapitán nemusí být trvale přítomen na hrací ploše, může být i na lavičce, není-li na ploše, ani na lavičce (např. vyloučení, nebo zranění), předá pásku a do zápisu se uvede nový kapitán.

- při devítimetrovém kopu musí být hráči 4 m za míčem (jako při penaltě). Brankář musí stát na čáře a nesmí se pohnout z čáry dříve, než je míč ve hře (dříve mohl) Při porušení tohoto pravidla-pokud padne gól- platí, jinak se kop opakuje.

Ústroj- mužstvo musí mít dresy stejné barvy a typu (všechny od jednoho výrobce). čísla na trenýrkách (pokud tam jsou) musí být stejná jako na dresu. (Můžou být čísla pouze na některých trenýrkách) ; štulpny musí být stejné barvy, ale nemusí být od jednoho výrobce. Protihráči mají mít rozdílné barvy dresů, ale i trenek a štulpen. Pokud nedodrží rozdílné trenky a štulpny, utkání se přesto odehraje.

-karty: žlutá, modrá, červená.

žlutá karta-beze změny

modrá karta-za ruku v pokutovém území s úmyslem zabránit vstřelení branky + penalta

-za zastavení hráče který jde sám na branku faulem- platí i pro brankáře (brankář obdrží modrou i za hraní rukou mimo brankoviště, což je tedy dost přísné)

(dříve za to byla pouze žlutá karta)

- po udělení modré karty hráč musí opustit hrací plochu i lavičku (vyloučení) a automaticky stojí další zápas, kromě modré karty za 5 osobních chyb, v tom případě v dalším zápase nastoupit může.

červená karta – vyjímečně hrubý, likvidační faul, plivnutí na protihráče, strkání do rozhodčího (ne inzultace, za tu je ukončení utkání). Po udělení červené karty samozřejmě vyloučení, disciplinárka a mužstvo hraje do konce utkání oslabené o jednoho hráče.

Kompletní pravidla Sálového fotbalu můžete najít zde:

http://www.futsal-salovyfotbal.com/Dokumenty/pravidla.pdf


Komentáře

Jméno:

jedna+1=

Vypsat všechny komentáře
Vypsat všechny komentáře
Používáme Livescore
© Michal Fritzsche, JK TRANS Varnsdorf
Optimalizováno pro IE7 a Firefox
Made by Michal Fritzsche, 2008